fbpx

Dlaczego warto znać niemiecki?

Zanim rozpoczniesz naukę niemieckiego, odpowiedz sobie na pytanie – dlaczego akurat ten język? Do czego jest mi potrzebny? Jak mogę go wykorzystać? Znając swoje cele i założenia, podejdziesz do nauki z dużo większą dawką motywacji i zaangażowania. Potrzebujesz podpowiedzi, dlaczego warto znać niemiecki? Oto 5 głównych powodów!

 

  1. Niemiecki to jeden z najczęściej używanych języków w Europie. Po niemiecku mówią oczywiście nie tylko mieszkańcy Niemiec, ale również Austrii, Szwajcarii, Lichtensteinu i Luksemburgu. Często też można usłyszeć go w północnych Włoszech, Belgii, Holandii, Danii oraz innych krajach Europy. Niemiecki jest językiem ojczystym dla ponad 120 milionów osób. Nie bez powodu jest to więc jeden z najczęściej wybieranych języków w szkołach językowych i nie tylko!

 

  1. Język niemiecki otwiera nam duże możliwości w świecie biznesu. Na samym terenie Niemiec działa aż 500 największych firm na świecie oraz 45 tys. Firm zagranicznych, w tym m.in. Lufthansa, BMW czy Bosch. Niemcy to bardzo atrakcyjny kraj dla światowych inwestorów – właśnie dlatego aż 68% japońskich studentów rozpoczęło już naukę języka niemieckiego! Niemiecki biznes ma się także bardzo dobrze w Stanach Zjednoczonych. Niemcy są oczywiście jednym z ważniejszych partnerów gospodarczych i handlowych Polski. Jeśli planujesz międzynarodową karierę, znajomość języka niemieckiego otwiera możliwości biznesowe i jest ogromnym atutem w CV w wielu firmach!

 

  1. Dlaczego warto znać niemiecki? Niemcy oferują studia na najwyższym poziomie! Jedne z najlepszych uniwersytetów, piękne i wyjątkowe miasteczka uniwersyteckie, solidna wiedza akademicka i wiele bezpłatnych kierunków – czego chcieć więcej? Oczywiście – dobrej znajomości języka. Duża część polskich, ambitnych studentów wybrała już studia w Niemczech także ze względu na to, że tamtejszy program nauczania jest nieco trudniejszy, dlatego dyplom uzyskany na niemieckim uniwersytecie jest niezwykle ceniony przez pracodawców!

 

4. O Niemcach z pewnością można powiedzieć, że kochają podróże! Nic dziwnego, mają w końcu aż 6 tygodni urlopu i sporo pieniędzy na tego typu przyjemności! Często wyjeżdżają za granicę,   więc jeśli też korzystasz ze swojego urlopu, masz szansę spotkać ich w każdym zakątku świata! Poza tym Polacy również coraz częściej korzystają z niemieckich biur podróży oraz korzystają z walorów turystycznych niemieckojęzycznych krajów.

 

  1. Kolejny argument, dlaczego warto znać niemiecki? Nasza szkoła językowa OK Language Center! Robimy wszystko, co w naszej mocy, by nauka języków była przyjemnością i świetną przygodą. Nasi nauczyciele są ekspertami w dziedzinie swoich języków z wieloletnim i bogatym doświadczeniem. Staramy się dostosować program oraz metody nauczania do współczesnych wymagań i trybu życia, aby uczyć szybko, skutecznie i w interesujący sposób. Nasi kursanci szybko widzą swój progres i nawiązują w naszej szkole nowe znajomości. Zarażamy naszą miłością do języków obcych, w tym do niemieckiego, który jest jednym z najczęściej wybieranych kursów w naszej szkole. Zapraszamy!