fbpx

często zadawane pytania

Poniżej znajduje się lista pytań które najczęściej otrzymujemy od naszych Kursantów. Zobacz, czy na liście znajduje się Twoje pytania. Jeśli tak kliknij na nie. Lista rozwinie się i pokaże się odpowiedź.

Weryfikacja poziomu obejmuje dwa etapy – test pisemny oraz rozmowę w języku obcym z lektorem. Na podstawie wyniku obu części weryfikacji oraz rozmowy nt. Twoich priorytetów i celów związanych z nauką, proponujemy konkretne rozwiązanie. Weryfikację poziomu możesz przejść stacjonarnie w siedzibie szkoły lub online.

To kwestia bardzo indywidualna. Wszystko zależy od Twoich preferencji, predyspozycji oraz dyspozycyjności czasowej. Lubisz pracować w grupie i Twoim celem jest podniesienie kompetencji językowych i zdobycie pewności siebie w praktycznym wykorzystywaniu języka? Jeśli tak, dobrym wyborem będą lekcje grupowe. Lekcje w grupie są najbardziej naturalną formą nauki, ponieważ odzwierciedlają funkcjonowanie w „normalnym“ życiu. J Jeśli jednak zajęcia grupowe miałyby Cię stresować, a obecność innych osób blokować lub jeśli potrzebujesz kursu „szytego na miarę“ (np. musisz szybko przygotować się do konkretnego egzaminu, nauczyć się języka specjalistycznego itp), lepszym wyborem będą lekcje indywidualne.

Najwcześniejsze zajęcia zaczynają się już o 7 rano, a najpóźniejsze kończą się o 21:30. Istnieje też możliwość nauki indywidualnej w soboty. Natomiast sekretariat szkoły działa od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00. Jeśli skontaktujesz się z nami po 16:00, odpowiemy w następnym dniu roboczym.

Tak, prowadzimy zarówno zajęcia stacjonarne, jak i online.

Jeśli uczysz się indywidualnie lub w parze, masz możliwość odwołać zajęcia i przełożyć je na inny termin. W przypadku zajęć w parze jest to oczywiście możliwe, jeśli obie strony wyrażają zgodę na zmianę terminu. Musisz jednak pamiętać, aby chęć odwołania zajęć zgłosić z odpowiednim wyprzedzeniem – do godz. 16:00 w dniu poprzedzającym planowaną lekcję.

W przypadku lekcji grupowych przy dłuższej nieobecności istnieje możliwość skorzystania z indywidualnej konsultacji z lektorem w celu nadrobienia zaległości.

To bardzo indywidualna kwestia. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania języka (zdecydowanie więcej czasu zajmie nam nauka chińskiego niż np. włoskiego), intensywności nauki, motywacji oraz indywidualnych predyspozycji. Oczywiście bardzo dużo zależy też od tego, ile czasu poświęcasz na kontakt z językiem poza lekcjami.

Korzystamy z mieszanki różnych metod, które dobieramy w zależności od wieku kursanów, poziomu zaawansowania i indywidualnych predyspozycji danej grupy czy osoby, natomiast zdecydowanie przeważa na naszych zajęciach metoda naturalna (natural approach), zgodnie z którą proces akwizycji języka obcego powinien być maksymalnie zbliżony do poznawania języka ojczystego. W związku z tym już od pierwszych zajęć stawiamy na maksymalną ekspozycję na język obcy – uczniowie osłuchują się i są zachęcani do samodzielnej komunikacji. Wierzymy, że aby nauka była skuteczna, wszystko musi dziać się we właściwym tempie i wzajemnym szacunku, dlatego nikogo nie przymuszamy do mówienia, jeśli nie czuje się jeszcze na siłach.

Tak, szkoła działa cały rok z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, świąt oraz ferii zimowych. W wakacje oferujemy intensywne kursy 10-lekcyjne lub naukę indywidualną w wybranym okresie wakacji.