fbpx

O NAS

Misją OK Language Center jest dawanie kompetencji oraz budowanie otwartości na innych poprzez język i wiedzę o kulturze.

Kim jesteśmy? Jak pracujemy?

Centrum Nauczania Języków Obcych OK Language Center to rodzinna firma prowadzona przez pasjonatki i pasjonatów języków obcych. Stawiamy na łączenie tradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań w nauczaniu języków obcych. Opierając się na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, zapewniamy indywidualne i elastyczne podejście poprzez dopasowywanie metod nauczania do potrzeb i predyspozycji ucznia.
W naszej pracy stosujemy mieszankę różnych metod nauczania, które dobieramy ze względu na wiek uczniów, poziom znajomości języka oraz indywidualne predyspozycje kursanta/grupy, natomiast najczęściej towarzyszą nam założenia metody naturalnej (The Natural Approach), zgodnie z którą proces akwizycji języka obcego powinien być maksymalnie zbliżony do poznawania języka ojczystego. Z tego względu podczas lekcji posługujemy się prawie wyłącznie językiem obcym i od samego początku zachęcamy naszych kursantów do samodzielnej komunikacji oraz kształcenia poprawności gramatyczno-leksykalnej w praktyce. Stawiamy na pracę z wykorzystaniem materiałów autentycznych (naturalnych nagrań video, audio, artykułów z prasy itp.) Głównym celem naszej pracy jest maksymalne osłuchanie uczniów z naturalnym językiem oraz kształcenie swobody w wykorzystywaniu wiedzy językowej w praktyce.

Staramy się rozwijać w naszych słuchaczach pasję do poznawania innych języków i kultur poprzez „zanurzanie” w języku, propagowanie czytania literatury obcojęzycznej oraz promowanie wydarzeń związanych z językiem i kulturą w najbliższej okolicy. Ponieważ nie ogranicza nas sztywna podstawa programowa, możemy pozwolić sobie na prowadzenie uczniów przez proces poznawania języka w jak najbardziej efektywny, nastawiony na rozwijanie praktycznych umiejętności, ale i przyjazny sposób.

Naszym głównym celem jest wykształcenie u uczniów 4 umiejętności:

  1. Osłuchania się z językiem
  2. Umiejętności płynnego komunikowania się
  3. Umiejętności poprawnej wymowy
  4. Umiejętności rozumienia przesłania tekstu bez konieczności sprawdzania każdego słowa

Są to elementy kluczowe, lecz niestety zaniedbywane podczas zajęć językowych w szkołach publicznych. Efektem takiego stanu rzeczy jest doskonała umiejętność rozwiązywania testów przy jednoczesnym braku zdolności praktycznego posługiwania się językiem wśród młodych ludzi.

 

 

Dlaczego my?

Każdy z nas jest ekspertem w dziedzinie języka, którego naucza. Wieloletnie doświadczenie w pracy z uczniami w różnym wieku w placówkach publicznych i niepublicznych, lata własnej nauki języka w kraju i za granicą, kursy metodyczne oraz wykształcenie kierunkowe pozwoliły nam wyciągnąć wnioski na temat tego, jak dostosować program nauczania języka do potrzeb współczesnego człowieka, aby kurs był skuteczny, funkcjonalny i ciekawy. Wierzymy, że rolą nauczyciela jest prowadzenie ucznia przez proces poznawania języka w sposób przyjazny i uważny na jego potrzeby.

Co możemy zaoferować?

  • Profesjonalne doradztwo w zakresie nauki języka obcego
  • Sprawdzone metody nauczania, nastawione na kształcenie umiejętności praktycznych
  • Wykwalifikowanych lektorów, specjalizujących się w nauczaniu i kulturze danego obszaru językowego
  • Angażujące zajęcia prowadzone wyłącznie w języku obcym
  • Ćwiczenia oparte na materiałach autentycznych

Nie musisz dojeżdżać do centrum, aby dobrze nauczyć się języka obcego! Nie trać czasu na dojazdy, dołącz do grona kursantów OK Language Center i ucz się od profesjonalistów wygodnie i komfortowo, blisko domu!