fbpx
Misją OK Language Center jest dawanie kompetencji oraz budowanie otwartości na innych poprzez język i wiedzę o kulturze.

O naszej szkole

Centrum Nauczania Języków Obcych OK Language Center to rodzinna firma prowadzona przez pasjonatki i pasjonatów języków obcych. Stawiamy na łączenie tradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań w nauczaniu języków obcych. Opierając się na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, zapewniamy indywidualne i elastyczne podejście poprzez dopasowywanie metod nauczania do potrzeb i predyspozycji ucznia.
W naszej pracy stosujemy mieszankę różnych metod nauczania, które dobieramy ze względu na wiek uczniów, poziom znajomości języka oraz indywidualne predyspozycje kursanta/grupy, natomiast najczęściej towarzyszą nam założenia metody naturalnej (The Natural Approach), zgodnie z którą proces akwizycji języka obcego powinien być maksymalnie zbliżony do poznawania języka ojczystego. Z tego względu podczas lekcji posługujemy się prawie wyłącznie językiem obcym i od samego początku zachęcamy naszych kursantów do samodzielnej komunikacji oraz kształcenia poprawności gramatyczno-leksykalnej w praktyce. Stawiamy na pracę z wykorzystaniem materiałów autentycznych (naturalnych nagrań video, audio, artykułów z prasy itp.) <u>Głównym celem naszej pracy jest maksymalne osłuchanie uczniów z naturalnym językiem oraz kształcenie swobody w wykorzystywaniu wiedzy językowej w praktyce.

Dlaczego my?

Każdy z nas jest ekspertem w dziedzinie języka, którego naucza. Wieloletnie doświadczenie w pracy z uczniami w różnym wieku w placówkach publicznych i niepublicznych, lata własnej nauki języka w kraju i za granicą, kursy metodyczne oraz wykształcenie kierunkowe pozwoliły nam wyciągnąć wnioski na temat tego, jak dostosować program nauczania języka do potrzeb współczesnego człowieka, aby kurs był skuteczny, funkcjonalny i ciekawy. Wierzymy, że rolą nauczyciela jest prowadzenie ucznia przez proces poznawania języka w sposób przyjazny i uważny na jego potrzeby.

Co możemy zaoferować?

 • Profesjonalne doradztwo w zakresie nauki języka obcego
 • Sprawdzone metody nauczania, nastawione na kształcenie umiejętności praktycznych
 • Wykwalifikowanych lektorów, specjalizujących się w nauczaniu i kulturze danego obszaru językowego
 • Angażujące zajęcia prowadzone wyłącznie w języku obcym
 • Ćwiczenia oparte na materiałach autentycznych
 • Staramy się rozwijać w naszych słuchaczach pasję do poznawania innych języków i kultur poprzez „zanurzanie” w języku, propagowanie czytania literatury obcojęzycznej oraz promowanie wydarzeń związanych z językiem i kulturą w najbliższej okolicy. Ponieważ nie ogranicza nas sztywna podstawa programowa, możemy pozwolić sobie na prowadzenie uczniów przez proces poznawania języka w jak najbardziej efektywny, nastawiony na rozwijanie praktycznych umiejętności, ale i przyjazny sposób.

  Naszym głównym celem jest wykształcenie u uczniów 4 umiejętności:

  jeden
  Osłuchania się z językiem
  dwa
  Umiejętności płynnego komunikowania się
  trzy
  Umiejętności poprawnej wymowy
  cztery
  Umiejętności rozumienia przesłania tekstu bez konieczności sprawdzania każdego słowa

  Są to elementy kluczowe, lecz niestety zaniedbywane podczas zajęć językowych w szkołach publicznych. Efektem takiego stanu rzeczy jest doskonała umiejętność rozwiązywania testów przy jednoczesnym braku zdolności praktycznego posługiwania się językiem wśród młodych ludzi.

  Nie musisz dojeżdżać do centrum, aby dobrze nauczyć się języka obcego!
  Nie trać czasu
  na dojazdy, dołącz do grona kursantów OK Language Center i ucz się od profesjonalistów wygodnie i komfortowo, blisko domu!