fbpx

Tandemy językowe

Nasz pomysł na skuteczną i przyjemną naukę języka obcego? Tandemy językowe!

Tandemy językowe to cykliczne, otwarte spotkania organizowane przez naszą szkołę językową OK Language Center. Odbywają się w restauracji tuż obok i są całkowicie bezpłatne! Podczas tych niezobowiązujących i przyjemnych spotkań rozmawiamy w językach obcych, których można uczyć się w naszej szkole – do wyboru mamy język angielski, niemiecki, hiszpański i włoski.

Dlaczego tandemy językowe skradły serca uczestników? Spotkania przebiegają w miłej, nieformalnej atmosferze, nie narzucamy też żadnej formuły ani tematyki! To wspaniała okazja dla każdego, kto chce poćwiczyć język obcy w praktyce. Dołączyć do nas mogą wszyscy, bez względu na poziom zaawansowania językowego.

Tandemy językowe są swego rodzaju wymianą językową polegającą na wzajemnej praktyce językowej, najczęściej przez native speakerów. Tę metodę można praktykować także w sieci, korzystając z komunikatorów i wymieniając wiadomości tekstowe. Spotkania na żywo są jednak o wiele bardziej owocne, ponieważ rozwijają biegłość językową, płynność w mówieniu oraz umiejętność rozumienia ze słuchu. Dodatkowo takie rozmowy dodają pewności siebie i przełamują barierę językową.  Tandemy językowe są jedną z najbardziej skutecznych metod nauki i praktykowania języka obcego. Nie musisz być native speakerem – każdy może wziąć udział w takim spotkaniu! Uczysz zarówno siebie, jak i partnera; każdy uczestnik pełni podwójną rolę ucznia oraz nauczyciela. Tandem językowy to nowoczesna forma nauki, która odbiega od metod pracy z podręcznikiem – nie ma tu więc miejsca na nudę!

Nasze tandemy językowe są nie tylko okazją do ćwiczenia języka obcego, ale także do nawiązania ciekawych znajomości! Pozbądź się więc stresu, który często towarzyszy nam przed mówieniem w obcym języku, dowiedz się więcej na temat innych kultur, nawiąż międzynarodowe znajomości, wymieniaj doświadczenia i ucz się!

Spotkania tego typu organizujemy regularnie, raz w miesiącu, od sierpnia 2022 roku. Od tego czasu tandemy językowe zyskały grono fanów oraz stałych bywalców, których połączyła silna nić porozumienia – wielu uczestników regularnie spotyka się również poza tandemami! Nie musisz już szukać partnera do obcojęzycznych konwersacji – u nas spotkasz wiele ciekawych osób chętnych do rozmowy! Podczas spotkań nie narzucamy tematów, nie oceniamy się i nie poprawiamy błędów. Najważniejsza jest chęć do rozmowy i otwartość, a reszta potoczy się sama!

Podczas naszych cyklicznych spotkań dbamy przede wszystkim o dobrą atmosferę przy pysznym jedzeniu i napojach, na które uczestnicy otrzymują rabat!

Koniecznie sprawdzaj nasze social media, by być na bieżąco – znajdziesz tam daty oraz szczegóły kolejnych spotkań!

Do zobaczenia!