fbpx

Dlaczego warto znać angielski?

Czy rzeczywiście znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest tak istotna? Mówi się, że dzisiaj „bez angielskiego to jak bez ręki” – czy ten język to rzeczywiście must have? Jeśli zastanawiasz się, czy nauka angielskiego nie jest czasem straconym, odpowiadamy jednogłośnie – NIE! Jeśli chcesz zdecydować się na tylko jeden język obcy, koniecznie postaw właśnie na angielski.

 

Dlaczego?

Ogólnie mówiąc, znajomość języka angielskiego otwiera przed nami wiele drzwi oraz możliwości. Tak naprawdę nigdy nie wiesz, kiedy ta umiejętność Ci się przyda z jednego, prostego powodu – angielski, ze względu na swoją popularność, stał się „językiem” światowym. Posługuje się nim ponad 2 miliardy ludzi na całym świecie, oficjalnie funkcjonuje w 55 krajach, a w ponad 200 jest szeroko rozpowszechniony. W Europie ponad 38% ludzi posługuje się komunikatywnym językiem angielskim. To właśnie ten język daje nam największe możliwości komunikacyjne i, co więcej, prognozuje się, że w przyszłości rozwinie się jeszcze bardziej i już w 2050 roku połowa świata będzie się nim posługiwała.

Język angielski jest numerem jeden, jeśli chodzi o międzynarodową komunikację. To główny język akademicki, transportu i wszelkich światowych organizacji. Jeśli marzy Ci się kariera międzynarodowa czy chociażby brak ograniczeń komunikacyjnych w wielu zakątkach świata, koniecznie zacznij naukę angielskiego już dziś! Co dalej – studia zagraniczne? Podróż dookoła świata? Praca w wymarzonej firmie tysiące kilometrów stąd? Wszystko zależy od Ciebie! Jeśli do tej pory nieznajomość angielskiego była barierą wstrzymującą Twoje plany i marzenia, teraz otworzą się dla Ciebie wszystkie drzwi!

Kochasz podróże? Marzysz o odwiedzeniu jak największej ilości krajów świata? Nie musisz uczyć się wszystkich języków, doskonale poradzisz sobie ze znajomością wyłącznie angielskiego. Nawet jeśli mieszkańcy na co dzień posługują się językami ojczystymi, w turystycznych miastach bez problemu dogadasz się po angielsku. Ze znajomością tego języka podróże będą także bardziej satysfakcjonujące. Zero stresu, żadnych blokad, stuprocentowa przyjemność ze zwiedzania. Umiejętność porozumiewania się w języku angielskim daje Ci także możliwość głębszego poznania kultury i zwyczajów mieszkańców. Możesz też bez problemu zamówić jedzenie w restauracji, kupić pamiątki, odczytać tablice informacyjne czy zapytać o drogę.

Co z rozrywką? Zdarzyło Ci się rezygnować z filmu, który bardzo chciałeś obejrzeć, bo nie było dostępnej wersji z polskim lektorem? Nie wszystkie książki, filmy czy seriale posiadają swoje tłumaczenia w języku polskim, a większość pierwszych produkcji pojawia się w języku angielskim. Co więcej, część takich wytworów traci na wartości przez tłumaczenia – dowcipy, żarty czy przysłowia często zmieniają wydźwięk i nie brzmią już tak samo, jak te oryginalne.

Nauka języka obcego, w tym angielskiego stanowi też świetny trening dla mózgu, który pobudza go do pracy, ćwiczy pamięć, skupienie oraz koncentrację. Nauka języków podnosi też poziom kreatywności i zdolności analitycznych, więc warto!

Język angielski jest też głównym językiem biznesu dla wielu światowych firm. Także bankowość i handel międzynarodowy jest zdominowany przez ten właśnie język. Angielski jest poza tym językiem światowej, wyższej edukacji. Jeśli zależy Ci na łatwym dostępie do wiedzy, materiałów, artykułów naukowych czy najnowszych webinarów i badań, koniecznie rozpocznij naukę angielskiego!

Jak widać, powodów, dlaczego warto znać angielski, jest niezliczenie wiele. Poza powyższymi argumentami, dodajmy jeszcze fakt, że nauka języka obcego zwiększa pewność siebie. Dzięki temu z odwagą podejmujemy nowe wyzwania i realizujemy swoje cele. Monitorowanie postępów jest też bardzo motywujące i wręcz uzależniające – jeśli raz spróbujemy, ciągle będziemy chcieli stawać się jeszcze lepsi! Jeśli przekonaliśmy Cię, dlaczego warto znać angielski – nie zwlekaj i rozpocznij naukę języka przyszłości już teraz! Zapraszamy do OK Language Center – naszej szkoły językowej, która oferuje różnego rodzaju kursy angielskiego z wykorzystaniem tradycyjnych oraz nowoczesnych metod dla jak najlepszych i najszybszych efektów! Zapraszamy!