fbpx

szkoła językowa Warszawa

Jak wybrać najlepszą szkołę językową?

Zainteresowanie nauką języków obcych jest z roku na rok coraz większe. Powodów jest wiele – egzaminy w szkole lub na studiach, kariera zawodowa w międzynarodowych firmach, praca zdalna, swoboda podróżowania czy choćby możliwość komunikowania się przez internet z ludźmi na całym świecie.

Wiele osób szuka dobrej szkoły językowej w Warszawie dla siebie lub dla swoich dzieci. Warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, aby wybrać najlepszy kurs angielskiego lub innego języka obcego. Szkoły językowe oferują szereg możliwości nauki języków obcych: stacjonarnie, online, podczas kursów języka albo w ramach indywidualnych lekcji. Oto najważniejsze kwestie.

Metody nauczania języków

Na początek warto wiedzieć, jakie metody nauki stosowane są podczas zajęć. To ważne, bo od metodyki nauczania zależą jej efekty. W OK Language Center stawiamy na łączenie tradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań w nauczaniu języków obcych. Opieramy się na teorii inteligencji wielorakich Howarda Gardnera i zapewniamy indywidualne oraz elastyczne podejście. Polega ono na dopasowywaniu metod nauczania do potrzeb i predyspozycji ucznia. Najczęściej towarzyszą nam założenia metody naturalnej (The Natural Approach), zgodnie z którą proces akwizycji języka obcego powinien być maksymalnie zbliżony do poznawania języka ojczystego. Dlatego podczas lekcji posługujemy się prawie wyłącznie językiem obcym i od samego początku zachęcamy naszych kursantów do samodzielnej komunikacji oraz kształcenia poprawności gramatyczno-leksykalnej w praktyce. Wykorzystujemy nagrania wideo, audio, artykuły z prasy itp.

Kompetencje nauczycieli

Ważne, aby osoba ucząca języka obcego była ekspertem w tej dziedzinie. Warto zapytać o doświadczenie w pracy z uczniami w różnym wieku w placówkach publicznych i niepublicznych, lata własnej nauki języka w kraju i za granicą, kursy metodyczne oraz wykształcenie kierunkowe. Rolą nauczyciela jest prowadzenie ucznia przez proces poznawania języka w sposób przyjazny i dostosowany do jego potrzeb.

Duży wybór kursów i lekcji indywidualnych

Zanim zdecydujesz się na wybór szkoły języków obcych odpowiedz sobie na kluczowe pytania: czy chcesz uczyć się w trybie indywidualnym czy w grupie? Czy interesuje cię kurs ogólny czy specjalistyczny? A może chciałbyś przygotować się do matury, egzaminu na studiach albo zdobyć certyfikat językowy? Dobra szkoła językowa powinna posiadać ofertę, która będzie odpowiadała na wszystkie te potrzeby.

Liczebność grup

W przypadku kursów prowadzonych w grupach ich liczebność powinna być optymalna, najczęściej jest to 4-6 osób. Szkoła powinna też zadbać o dobre dopasowanie poziomu znajomości języka wszystkich członków grupy i spójne oczekiwania pod względem efektów nauki. języka obcego.

Lokalizacja szkoły językowej

Miejsce prowadzenia zajęć jest tak samo ważne jak poprzednie kwestie – bliskość miejsca zamieszkania i łatwy dojazd mogą mieć istotny wpływ na wygodę i ciągłość nauki. Dlatego warto wybierać szkoły zlokalizowane niemal po sąsiedzku, w tej samej dzielnicy lub na tym samym osiedlu. Nie trzeba dojeżdżać do centrum miasta, aby dobrze nauczyć się języka obcego.

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest nauka języka obcego online, która może okazać się najlepszą opcją dla mieszkańców mniejszych miejscowości lub zajętych codziennymi obowiązkami. Lekcje zdalne pozwalają zaoszczędzić czas, a nauka języka pozostaje na najwyższym poziomie.

dla dorosłych

Kursy konwersacyjne z elementami biznesu oraz kursy ogólne.

dla dzieci

Kursy dla dzieci w wieku 4-6 oraz kursy dla dzieci w wieku szkolnym.

egzaminacyjne

Kursy dla 8-klasisty oraz kursy dla maturzystów.

indywidualne/w parze

Kursy z możliwością nauczania indywidualnego oraz w parach.

dla firm i oświaty

Specjalne kursy dla firm oraz dla placówek oświaty,

LEKCJE

INDYWIDUALNE
i w parach

Prowadzimy lekcje indywidualne oraz w parach

ludzie

LEKCJE
Grupowe

W naszej ofercie dostępne są lekcje grupowe